Posted on Hozzászólás most!

Az olimpián induló legmagasabb női tornász

Frissítve: 2021. február 1., hétfő

Ki a legmagasabb női tornász az olimpián? Miért néznek ki úgy a női olimpikon tornászok, mint a gyerekek? Mindkettő vitatható kérdés. A hosszúság a tornában ugyanolyan ritka, mint a rövidség a kosárlabdában. Ahogy a kosárlabdában a magasabb sportolók sikeresebbek, hasonlóan a törpeség a tornászatnak kedvez. Általában az alacsony termetű tornászok sikeresebbek a tornában. Különösen az alacsony termetű nők kiemelkedőbbek ezen a területen. A sikeres női tornászok többnyire úgy néznek ki, mint a gyerekek, akiknek átlagos magassága 5,1 láb. A tornászok törpeségének számos oka van.

Miért olyan alacsonyak a női tornászok?

Amikor a legmagasabb női sportolót kerestem, Malgorzata Dydek nevével találkoztam, aki a világ legmagasabb női kosárlabdázója, 7 láb 7 hüvelyk magasságával. Hasonlóképpen, amikor a legmagasabb női tornászt kerestem; nem találtam egyetlen hölgyet sem, aki magasabb lenne 1,5 méternél.

A tornászok, különösen a női tornászok törpeségének valódi okai vannak. A tornászok sokkal fiatalabb korban kezdik az edzéseket. Az edzésük addig tart, amíg a normális lányok elkezdik a pubertást, 11 éves koruk körül, és azon túl is. Mivel a testük az edzéssel töltött évek miatt fizikailag sokkal fittebb, ez kiegyensúlyozatlanná teszi a hormonokat, és késlelteti a felnőtté válás folyamatát.

A tornászok hihetetlenül fittek felnőttként. A testükben a zsírok koncentrációja sokkal alacsonyabb, mint más sportolóké. Ez az alacsony zsírkoncentráció hatással van a hormonjaik koncentrációjára is, mint például a gonadotropin és az inzulinszerű növekedési faktor (IGF1). Ez is nagy szerepet játszik a növekedésük elmaradásában.

A legtöbb tornász számára áldás az alacsony termet, ami a mozgás fizikája miatt előnyt jelent a tornában. Így a magasabb tornászok általában nem tudnak versenyezni az alacsonyabb tornászokkal, ezért nem edzenek olyan hosszan és szigorúan.

Ki a legmagasabb női tornász az olimpián?

Amikor rákerestem az olimpiák történetének legmagasabb női tornászaira, Kathleen Lindor és Svetlana Khorkina nevét találtam ebben a listában. Kathleen Lindor francia tornász volt 5-5(1.65m) magassággal és Svetlana Khorkina a 7-szeres olimpiai érmes orosz tornász. Ő 5-5″ (1,65m) magasságával tűnik ki.

Kathleen Lindor a legmagasabb női tornász az olimpián Ironikus, hogy eredetileg a magassága miatt eltántorították a tornától. Egy életre szóló edző segítségével kihasználta magasságát, és kifejlesztett 8, róla elnevezett mozdulatot. Az egyenetlen rúd volt a kedvenc eszköze, mivel hosszú lábai és kecses vonalvezetése jól kihasználható volt.Svetlana Khorkina legmagasabb női tornász

Svetlana Khorkina részt vett az 1996-os nyári olimpián, a 2000-es nyári olimpián és a 2004-es nyári olimpián. Minden idők egyik legsikeresebb női tornásza; Khorkina hét olimpiai érmet és húsz világbajnoki érmet nyert. Ő volt az első tornász, aki három többkarikás világbajnoki címet nyert, és az első női tornász, akinek ez valaha sikerült, Simone Biles előtt 2015-ben.

A legmagasabb női tornász azonban a német Marie Sophie Hindermann, 1.75 m (5 ft 9 in) magassággal.marie sophie hindermannA legmagasabb női tornász

A 2008-as nyári olimpián valamennyi művészi torna versenyszámban indult. Mivel női tornászhoz képest szokatlanul magas volt, az egyenes rúd beállítására volt szüksége, ami a nemzetközi versenyeken gyakori késéseket okozott. 2012 decemberében visszavonult a tornászattól.